Zajęcia SKSu!

10 maja grupa 20 uczniów biorących udział w zajęciach SKSu pod opieką pani M. Gruszki odwiedziła miejsce SKS-owej mapy. Byliśmy w Złotej, a cale zamieszanie działo się w Zespole szkół Oświatowych.

Przyszkolna hala to miejsce tętniące życiem, a dziś zamieniła się w obwód stacyjny składający się z 10 różnorodnych stanowisk sportowych. Zanim uczestnicy ruszyli na stacje miało miejsce oficjalne rozpoczęcie, podczas którego głos zabrał wójt Gminy - Tadeusz Sułek.

Po części oficjalnej czas na wspólną rozgrzewke i przejście na odpowiednie stacje.  Na każdej stacji 12 minut aktywności i minuta na przejście. Na naszych SKS-siaków czekały atrakcje: skateboard, wioślarstwo oraz różnorodne testy sprawnościowe np bieg wahadłowy, refleksomierz, zwis na drążku (rekord Jakub Chlebowski), skok w dal z miejsca (rekord Amelia Mistal) oraz test gibkośc z rekordem Mateusza Peronia.

Uczniowie mieli możliwość spotkania ze sportowcami i aktywnego uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez znakomitych sportowców Zawitała do nas Laura Lach i Przemek Wolan ze speedlball Polska którzy niedawno reprezentowali Polskę w Mistrzostwach świata w Kuwejcie, a dziś uczyli podstaw gry w speedball. Mnóstwo wrażeń i pozytywnych emocji  za nami.