bird
sun
sp1


Sport - piłka ręczna

Dziecięca piłka ręczna!

Czytaj więcej...

ślubowanie klas pierwszych

-

Czytaj więcej...

Mikkołaj w szkole!

Odwiedził nas Mikołaj - zobacz!

Czytaj więcej...

Dwa ognie

:-D

Czytaj więcej

XVI Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej pod hasłem "W świecie marzeń i fantazji"

9 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbyła się szesnasta edycja konkursu recytatorskiego dla uczniów z klas I–III. Po raz pierwszy w tym roku do konkursu zostali zaproszeni uczniowie z klas „0” ze szkół i przedszkoli w gminie Pińczów. Ogółem w konkursie wzięło udział 41 uczestników ze szkół (w Bogucicach, Zagości, Brześciu, Kozubowie, Gackach, SP Nr 1 w Pińczowie) oraz przedszkoli w (Brześciu, Gackach, Przedszkola nr 1 w Pińczowie).

Mottem tegorocznej edycji był fragment wiersza H. Niewiadomskiej „Marzenia”, jako zachęta do zmierzenia się z problematyką dziecięcych marzeń i fantazji. Inspirację mogły również stanowić utwory, w których żyją urodziwe księżniczki, śmiałkowie, smoki, elfy i inne fantastyczne stworki.

Konkurs otworzyła Dyrektor szkoły Agnieszka Guzikowska, witając dzieci oraz przybyłych wraz ze swoimi pociechami rodziców, babcie, dziadków, a także nauczycieli ze szkół i przedszkoli w gminie. Zachęciła uczestników do współzawodnictwa, życząc powodzenia w artystycznych zmaganiach. Całość konkursu poprowadziła Bernadeta Zientara, która we wstępie nadmieniła o głównych założeniach programowych konkursu, systematycznie wcielanych w życie.

Prezentacje artystyczne odbyły się w czterech kategoriach wiekowych: klasy zerowe, pierwsze, drugie i trzecie. Recytatorów oceniało jury w składzie: Grażyna Staszowska-Sołtys, Marzena Bębenek, Jolanta Kular (polonistki).

Lista laureatów konkursu

klasy zerowe

 1. miejsce – Anna Milewska Przedszkole Gacki
 2. miejsce – Szymon Karczewski Przedszkole Brzeście
 3. miejsce – Bianka Filipek Przedszkole nr 1 Pińczów, Zuzanna Tomporowska Przedszkole Gacki

klasy pierwsze

 1. miejsce  Maja Bandura SP Nr 1 Pińczów
 2. miejsce  Karolina Łyko – SP Zagość
 3. miejsce  Justyna Piwowarska – SP Nr 1 Pińczów

wyróżnienie: Amelia Szymańska – SP Gacki

klasy drugie

 1. miejsce – Paula Ryńska SP Nr 1 Pińczów
 2. miejsce  Grzegorz Bajor – SP Brzeście
 3. miejsce  Miłosz Lniany – SP Nr 1 Pińczów

wyróżnienia: Zuzanna Dziadek – SP Zagość, Amelia Niedziela, Nela Pietrzykowska – SP Nr 1 Pińczów

klasy trzecie

 1. miejsce  Magdalena Szydłowska SP Kozubów
 2. miejsce  Wiktoria Karpińska – SP Kozubów
 3. miejsce  Aleksandra Chlewicka – SP Nr 1 Pińczów

wyróżnienie: Franciszek Burek – SP Bogucice

Nagroda specjalna organizatora za zdobycie tytułu laureata w trzech kolejnych edycjach konkursu trafiła w tym roku do dwóch recytatorek: Magdaleny Szydłowskiej i Wiktorii Karpińskiej ze Szkoły Podstawowej w Kozubowie.

Recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani wartościowymi nagrodami książkowymi, a najmłodsi dodatkowo pluszakami. Nagrody ufundowali: Urząd Miasta i Gminy w Pińczowie oraz właściciele firm prywatnych: p. Jacek Łata – „Marmur – Płytki” w Podłężu, p. Mariusz Piątek – PMP Prefabrykaty” w Hajdaszku oraz p. Szczepan Łata – PHU w Pińczowie.

Miłym akcentem w przerwie przesłuchań konkursowych był występ Mateusza Sowy ucznia naszej szkoły (kl. IV) i jednocześnie Szkoły Muzycznej w Pińczowie w klasie akordeonu.

Podczas uroczystości dyplomami uznania uhonorowano wszystkie placówki oświatowe uczestniczące w konkursie, jury oraz sponsorów nagród. Dekorację nawiązującą do konkursowego motta wykonały we współpracy z uczniami szkoły panie Aneta Skuza i Edyta Jaklewicz-Orzeł.

Gratulacje dla laureatów oraz wszystkich finalistów konkursu

Autor: B. Zientara

 

 

EasyCookieInfo