Aktualności

Super User
Odsłony: 9181

14.01.2017 r. liczna grupa uczniów z klas trzecich wraz z rodzicami i opiekunami pielgrzymowała na Jasną Górę do Domu Naszej Matki. Obecni byli również inni uczniowie, którzy uczęszczali na Roraty.

Zachętą do wyruszenia na pielgrzymi szlak w styczniu, pomimo mrozu i śniegu, były ostatnie Roraty poświęcone Czarnej Madonnie z Jasnej Góry. Ubogaceni wiedzą, zapragnęliśmy osobiście spotkać się z Maryją w Jasnogórskim Wizerunku.

Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była Eucharystia w Jasnogórskiej kaplicy, bezpośrednio po odsłonięciu Obrazu o godz. 14.00. Maryja zaprosiła nas i wspaniale ugościła. Wszystkie dzieci, wpatrzone w oczy Maryi, siedziały tuż przed cudownym Wizerunkiem.

O godz. 16:00 uczestniczyliśmy w modlitwie różańcowej, prosząc Matkę Bożą, aby nas poprowadziła na spotkanie z Panem Jezusem w pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.

O godz. 19:00 w Bazylice Jasnogórskiej wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu kolęd w wykonaniu sześciu chórów jasnogórskich. O godz. 20:00, w kaplicy Jasnogórskiej, odśpiewaliśmy Akatyst ku czci Jasnogórskiej Bogurodzicy w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. 

W międzyczasie zwiedziliśmy Skarbiec, Muzeum 600-lecia, Bastion św. Rocha. Przeszliśmy również wałami Jasnogórskimi kierując swe myśli ku Drodze Krzyżowej Pana Jezusa. Była też wspólna kolacja w restauracji.

Pobyt u Matki Bożej zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00.

Wszystkie dzieci były bardzo dzielne, radosne, wytrzymałe. To od nich zależał czas pobytu na Jasnej Górze.

Organizatorem pielgrzymki była s. Judyta, która podczas Rorat usłyszała w sercu wyraźne zaproszenie Matki Bożej: „PRZYWIEŹ TE DZIECI DO MNIE”.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM RODZICOM, OPIEKUNOM ORAZ UCZNIOM, ZA ZAUFANIE I WYRUSZENIE NA PIELGRZYMI SZLAK ZIMOWĄ PORĄ.


Autor: s. Judyta Lisak

Fotograf: Pani Agnieszka Prucnal Burek