bird
sun
sp1


Dziecięca piłka ręczna!

II miejsce w województwie!

Czytaj więcej...

Klasy pierwsze

Ślubowanie

Czytaj więcej...

A może by tak zostać...

ratownikiem?

Czytaj więcej...

ZUCHY...

...są w naszej szkole!

Czytaj więcej

Kącik pedagoga...

Dziś 115

Wczoraj 38

W tyg. 115

W m-cu 334

All 239611

Currently are 28 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Początek ferii
dni
h
min
s

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

 

Laboratoria Przyszłości – Maj. Programowanie i kodowanie

W ramach realizowanego w naszej szkole programu Laboratoria Przyszłości uczniowie na lekcjach informatyki zdobywają umiejętności w programowaniu robotów.

Programowanie i kodowanie to innowacja, która uczy świadomego korzystania z technologii, analizowania informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce, kreatywności, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań i pracy w zespole. Uczniowie zdobywają wszystkie te umiejętności nieświadomie, na drodze dobrej zabawy.

Uczniowie programują roboty w aplikacji mBlock. Aplikacja ta jest przeznaczona do nauczania przedmiotów ścisłych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki (STEAM). Środowisko mBlock5 obsługuje zarówno graficzne, jak i tekstowe języki programowania, można tu projektować wciągające historie, gry i animacje oraz programować urządzenia, takie jak roboty Makeblock. Ponadto mBlock5 integruje najnowocześniejsze technologie, w tym sztuczną inteligencję (AI) i Internet of Things (IoT).  

#LaboratoriaPrzyszłości    @LaboratoriaPrzyszlosci    #jedynkapinczow     #Pińczów

EasyCookieInfo