bird
sun
sp1


Sport - piłka ręczna

Dziecięca piłka ręczna!

Czytaj więcej...

ślubowanie klas pierwszych

-

Czytaj więcej...

Mikkołaj w szkole!

Odwiedził nas Mikołaj - zobacz!

Czytaj więcej...

Dwa ognie

:-D

Czytaj więcej

Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 6 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania organizowanym w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie zebrało się 24 uczestników z powiatu pińczowskiego, którzy walczyli o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Czworo uczniów reprezentowało naszą szkołę: dwie osoby ze szkoły podstawowej (Sara Smaczyńska i Bartłomiej Warda) i dwie z gimnazjum ( Natalia Warda i Amelia Miśtal).Uczniowie przygotowywali się pod czujnym okiem pań polonistek (Agnieszki Strzelec, Katarzyny Basąg, Elżbiety Towarek-Rusak).

Należało wybrać dowolny fragment tekstu z literatury pięknej i opracować ciekawy sposób interpretacji, aby zaprezentować go podczas głośnego odczytania przed komisją. Wygrała Natalia Warda przygotowana przez p. Agnieszkę Strzelec, zdobywając pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Drugie miejsce przypadło Amelii Miśtal przygotowanej przez p. Katarzynę Basąg. Natalia wygrała oprócz cennych nagród rzeczowych zaproszenie do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania organizowanej przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Pińczowie. Dla Natalii będzie to już druga możliwość zaprezentowania swoich umiejętności czytelniczych podczas Narodowego Czytania. Po raz pierwszy wystąpiła 8 września 2018 r. wraz z innymi uczniami, czytając "Przedwiośnie" S. Żeromskiego. Przygotowaniem uczniów do wspomnianego projektu od lat zajmuje się p. Agnieszka Strzelec. Znając zamiłowanie uczniów naszej szkoły do recytacji, jesteśmy pewni, że kolejnych sukcesów ciąg dalszy nastąpi wkrótce.

GRATULUJEMY !!!

TRZYMAJCIE POZIOM, OBY TAK DALEJ !!!

EasyCookieInfo