bird
sun
sp1


Dziecięca piłka ręczna!

II miejsce w województwie!

Czytaj więcej...

Klasy pierwsze

Ślubowanie

Czytaj więcej...

A może by tak zostać...

ratownikiem?

Czytaj więcej...

ZUCHY...

...są w naszej szkole!

Czytaj więcej

Kącik pedagoga...

Dziś 7

Wczoraj 25

W tyg. 60

W m-cu 221

All 222169

Currently are 51 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Początek roku szkolnego
dni
h
min
s

"Dzieci Szkole" - podsumowanie

 
Drodzy Przyjaciele naszej szkoły :)

10 czerwca odbył się piknik "Dzieci Szkole”, którym wróciliśmy do przerwanej pandemią tradycji wiosennego spotkania, na którym nasi uczniowie prezentują swoje artystyczne umiejętności, są kiermasze słodkości i różności :) Zabawa, radość, uśmiech… za tym wszyscy tęskniliśmy i tak właśnie upłynęło to niesamowite popołudnie :)

W tym roku naszym celem - poza dobrą zabawą - była zbiórka funduszy na sztandar szkoły, bowiem w przyszłym roku "Jedynka"  zyska nowego patrona - Adolfa Dygasińskiego. Wiąże się to z wypełnianiem wielu procedur, a na końcu także ze sporym wysiłkiem finansowym. Naszym marzeniem było, żeby - przy okazji nadania imienia - szkoła zyskała najważniejszy symbol - sztandar. Bardzo chcieliśmy, aby był on "darem"  wszystkich, którzy z "jedynką" są, byli, albo "za chwilę" będą związani :) 

Nasza prośba o włączenie się wszystkich chętnych do organizacji pikniku spotkała się z ogromnym odzewem i zaangażowaniem całej szkolnej społeczności - uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Szczególną wdzięczność kierujemy do rodziców :) Ilość stoisk ze słodkościami, kiełbaskami  i przysmakami oraz kiermaszów rozmaitości przeszła nasze najśmielsze wyobrażenia, a pomysły na to, by zebrać jak najwięcej funduszy były… kosmiczne :).

Cały szkolny plac zapełnił się gośćmi, którzy mogli znaleźć coś dla ciała i dla ducha bowiem na scenie prezentowali się nasi fantastyczni i zdolni uczniowie!  Dla miłośników literatury przygotowany był kiermasz książek „z drugiej ręki”, a wielbicieli niespodzianek kusiła loteria fantowa „na każdą kieszeń”.

Nie zabrakło też miejsca do zabawy na „dmuchańcach/skakańcach” (nazwa zasłyszana od najmłodszych ;))  i możliwości sprawdzenia się na mini „ściance” wspinaczkowej pod czujnym okiem Harcerskiej Grupy Ratowniczej z Buska Zdroju - dziękujemy i liczymy na kolejne spotkanie!

Na koniec pikniku wystąpiła - podchodząca do siebie z dużym dystansem ;) - grupa nauczycieli tworzących zespół "Stare Kulfony" :)

Zasłyszane w trakcie i po pikniku opinie były bardzo pozytywne, a wśród nich jedna, która mówi bardzo wiele i raduje nasze serca - TRZEBA TO POWTÓRZYĆ :D


  A teraz to, na co wszyscy czekali! :D

 Z wielką radością, wdzięcznością i ogromną satysfakcją informujemy Państwa,  że…

podczas pikniku zebraliśmy ciut ponad 10 tys. zł. !! a to oznacza, że będziemy mieli piękny sztandar szkoły i każdy z Was może z dumą powiedzieć, że kawałek jest od niego !!

DZIĘKUJEMY!

Nie ścigaliśmy się kto więcej zbierze, każdy grosz był ważny i cenny – wszystkie fundusze trafiły do jednego „worka”. Każdy był „sponsorem”  wspólnego celu :D

Obiecujemy, że żadna złotówka się nie zmarnuje, jeśli coś zostanie z opłacenia sztandaru - przeznaczymy fundusze na przygotowanie np. tablicy lub kącika patrona w budynku głównym szkoły (to wizytówka i ważna sprawa), albo na inny równie konieczny cel związany z nadaniem imienia szkole.  Nasza misja zdobywania na ten cel funduszy wciąż trwa.

 Wiemy, że wśród gości pikniku znaleźli się darczyńcy, którzy dorzucili do kiermaszowych "puszek" więcej niż  wynosił "rachunek" za zakupione specjały, ale chcą pozostać anonimowi - szanujemy i dziękujemy.

Osoby, które wpłaciły/wpłacą fundusze na konto Rady Rodziców i zechcą podać swoje dane przedstawimy w późniejszym czasie.

Chcielibyśmy wymienić wszystkich, którzy „tworzyli” i obsługiwali stoiska. Nie mamy pełnych danych, a część osób chce pozostać anonimowa. Przedstawiamy tych, którzy zgodzili się na podanie nazwisk i dane które otrzymaliśmy do dnia publikacji.

Klasa 0a - Anna Bączek, Monika Orzełek, Klaudia Janiga, Michał Kędzierski, Judyta Skrzypek, Grażyna Stefaniec (wych. K. Robak)

Klasa 0b - Rodzice, uczniowie i wychowawca (A. Gołygowska) – śliczne kartki oraz antystresowe „gniotki”

Klasa Ia – rodzice i uczniowie - darczyńcy ciast i książek (wych. A. Sokołowska Błach)

Klasa Ic – przygotowanie, zaopatrzenie i obsługa stoiska grillowego: Patrycja Śliwa, Daria Puchała, Barbara Wójcik, Angelika Możdżeń oraz Martyna Badurak. (wych. R. Majewska)

Klasa 2a  – pomoc w sprzedaży: Ewelina Kowalczyk, Justyna Pasek, Katarzyna Stelmach (wych. D. Równicka)

Klasa 2b: Ciasta, ciasteczka Ewa Bandura, Ania Nowak, Monika Janusek i nieoceniona pomoc przy loterii i kiermaszu książek: Marzena Młyńczak, Ela Judasz Justyna Pietralik (wych. S. Skiba)

Klasa 3a - Anna Bączek, Magdalena Poros, Izabela Mucha, Ewa Oborska, Elżbieta Bogdanowicz, Ewelina Szpiega, Monika Orzełek (wych. U. Kostecka)

Klasy: 1b, 2c, 3b, 3c i 4a - podziękowania dla klas - mamy ogólną informację, że czynnie uczestniczyli w kiermaszach, ale bez konkretnych nazwisk (wych. kolejno: K. Borowska, E. Kaczmarska, A. Mitręga, E. Mazelewska, A. Strzelec)

Klasa 4b - Lena Zasobniak  (napoje), Lena Łapanowska, Milena Machnik, Lena Równicka (wych. M. Tutaj)

Klasa 4c - Sylwia Słowikowska, Angelika Pawlusek, Agnieszka Słowikowska, Ewa Głód, Małgorzata Włosińska, Paulina Bajorowicz (wych. J. Wołczyk)

Klasa 5a - stoiska z ciastami, przekąskami, przetworami domowymi, pizzą, napojami itp.:   Agnieszka Banasik, Marzena Czerw, Anna Jaros, Urszula Karpińska (rewelacyjna wata cukrowa), Katarzyna Kasza, Monika Kozieł, Anna Król, Paulina Sobieszczańska, Małgorzata Stankiewicz, Róża Urbańska-Kędzierska, Joanna Weber (wych. W. Spychała)

książki na kiermasz: Magdalena Wcześniak-Supa

indywidualny sponsor napojów - Wojciech Jurewicz

Klasa  5b -  tłumnie oblegane stoisko biżuterii, zaplatania kolorowych warkoczyków oraz tatuaży:   Rogala-Duniec Małgorzata, Filipek Barbara, Wojniak Paulina, Roman Jolanta, Wątroba Monika,

słodkości i napoje: Agata Czarnecka, Małgorzata Rogala-Duniec, Barbara Filipek, Leszek Gajos,  Monika Ludynia, Sylwia Kopińska, Paulina Wojniak, Anna Nowak,  Anna Zacharz-Nowak, Magdalena Pokusa, Jolanta Roman,  Ewelina Szpiega,  Monika Wątroba, Anita Wojciechowska,  Aneta Wójcik (wych. B. Krycha)

Klasa 7c - Rafał Lniany, Agnieszka Wojtasik, Dorota Gajos, Urszula Górczyńska, Andżelika Pytel-Furmańczyk (wych. K. Basąg)

Klasa 8c - ogromna pomoc uczniów w przygotowaniu ławek na stoiska oraz krzeseł dla widowni (wych. D. Pochyła)

Jeśli kogoś pominęliśmy – przepraszamy (uzupełnimy).  a wszystkim – raz jeszcze – bardzo dziękujemy!

 Żeby całość wypadła tak pięknie pracowało mnóstwo osób ze szkoły. 

Dziękujemy:

- nauczycielom/wychowawcom występujących uczniów ze wszystkich klas - szczególnie 0-3 -  którzy przygotowali piękne artystyczne prezentacje oraz p. Izabeli Błyskun za ogarnięcie całości

- p. Michałowi Piotrowskiemu i Arturowi Błachowi za fachową obsługę nagłośnienia

- p. Edycie Jaklewicz-Orzeł za piękną dekorację

- p. Elżbiecie Kaczmarskiej i Sylwii Skibie za ogromną pomoc i godziny spędzone w bibliotece przy przygotowaniu loterii oraz p. Karolinie Gorczycy za jej dystrybucję na pikniku

- p. Wioletcie Spychale za dokumentację fotograficzną całej imprezy - efekty na profilu FB szkoły i w galerii :)

- p. Agnieszce Poros - "kierowniczce zamieszania" i lekkiej konferansjerki

- paniom: Iwonie Ciszewskiej, Beacie Kocjan-Kuzie i Agnieszce Pasternak za koordynację pomocy uczniów klas starszych i obsługę stoiska z ciastami

- zespołowi "Stare Kulfony" - panom: Jackowi Drozdowskiemu, Mariuszowi Powałkiewiczowi, Rafałowi Sobolewskiemu i Rafałowi Kawiorskiemu za pokazanie, że "wszystko jest możliwe" :D

- pracownikom obsługi, którzy nie rzucając się w oczy wykonali kawał ciężkiej roboty :)

oraz WSZYSTKIM tu niewymienionym, którzy dołożyli swoje "cegiełki" do tego sukcesu nawet najdrobniejszą pomocą:)

 
Powrót do tradycji udał się znakomicie!! 
 
W imieniu Dyrekcji Szkoły oraz Zespołu Koordynującego ds. wyboru Patrona

 

Dziękujemy!

 

Zdjęcia w wielkiej ilości znajdziecie na FB profilu szkoły: TUTAJ
Ponad 100 w szkolnej galerii ZAJRZYJ

 

image006
image006 image006
image007
image007 image007
image009
image009 image009
image010
image010 image010
image011
image011 image011

 

 

EasyCookieInfo