bird
sun
sp1


Dziecięca piłka ręczna!

II miejsce w województwie!

Czytaj więcej...

Klasy pierwsze

Ślubowanie

Czytaj więcej...

A może by tak zostać...

ratownikiem?

Czytaj więcej...

ZUCHY...

...są w naszej szkole!

Czytaj więcej

Europejski Tydzień Sportu w "Jedynce"

W „jedynce”, tak jak w każdej innej szkole, gdy dzwonek obwieści koniec lekcji, z klas wybiegają dzieci… Szczególnie szybko, z entuzjastyczną radością, pędzą w stronę hali sportowej na lekcje uwielbianego przez wszystkich wychowania fizycznego.

W informacji o trwającym od 12 do 16 września 2016r Europejskim Tygodniu Sportu czytamy, iż „Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie obywateli. Niestety, poziom aktywności w niektórych krajach Europy nie tylko nie rośnie lecz wręcz spada. Odpowiedzią na ten problem jest Europejski Tydzień Sportu, który ma uświadomić liczne korzyści wynikające z systematycznego uprawiania sportu i promować aktywność fizyczną. Zainicjowana w 2015 roku akcja (ma być kontynuowana co roku we wrześniu), powstała z myślą o wszystkich obywatelach bez względu na wiek, pochodzenie czy poziom sprawności. Ma umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, społeczeństwa, sektora prywatnego. Dzięki ukierunkowaniu na oddolne inicjatywy, zachęci Europejczyków do regularnej aktywności fizycznej i stworzy możliwości uprawiania sportu na co dzień. 

Bardzo dobrze więc, że w SP1 w Pińczowie apetyt na uprawianie sportu wciąż rośnie. Nic zatem dziwnego, że uczniowie jedynki ochoczo włączyli się w akcję sportowej Europy, rywalizując w wielorakich konkurencjach sportowych.

I tak:

  • uczniowie walczyli o tytuł mistrza klas szóstych w pływaniu (Delfinek)
  • w hali np. klasy drugie brały udział w turnieju gier i zabaw.
  • klasy trzecie i dziewczęta z klas czwartych piątych i szóstych zmagały się w turnieju „dwa ognie usportowione”
  • klasy trzecie grały w „rzucankę siatkarską”
  • chłopcy z klas od czwartej do szóstej uczestniczyli w turniejach „mini piłki nożnej”

Podczas wszelkich konkurencji nie brakowało dopingu pozostałych dzieciaków i nauczycieli. A zatem, czy można powiedzieć „do zobaczenia za rok? Nie! Raczej, bądźmy aktywni przez CAŁY  ROK!

Autor: E. Włodno-Furman

< Galeria >

EasyCookieInfo