bird
sun
sp1


Dziecięca piłka ręczna!

II miejsce w województwie!

Czytaj więcej...

Klasy pierwsze

Ślubowanie

Czytaj więcej...

A może by tak zostać...

ratownikiem?

Czytaj więcej...

ZUCHY...

...są w naszej szkole!

Czytaj więcej

Dzień Św. Patryka w naszej szkole

 W dniu 17 marca 2022 roku uczniowie klas 5a i 5c w Pińczowie obchodzili dzień św. Patryka – patrona Irlandii. To radosne święto jest obchodzone od wielu lat nie tylko w Irlandii, ale i na całym świecie.

Jak podaje legenda, św. Patryk nawrócił Irlandię na chrześcijaństwo i opowiadał o Trójcy Świętej na przykładzie trzylistnej koniczyny. Z innych źródeł możemy dowiedzieć się, że wypędził z niej zajadłe węże. To tylko niektóre z faktów, które poznali piątoklasiści na lekcjach języka angielskiego prowadzonych przez p. A. Wronę.

Chcąc przybliżyć naszym uczniom kulturę krajów anglojęzycznych, uczniowie obejrzeli film interaktywny nt historii święta, poznali symbole tego święta, rozwiązali quiz online i mieli możliwość zrobić sobie zdjęcia z czapką Leprechauna, figlarnego skrzata z irlandzkich bajek. Wzbogacił się on na wytwarzaniu butów oraz znał miejsca ukrycia skarbów (naczyń wypełnionych złotem, leżących po drugiej stronie tęczy - bardzo trudnych do zdobycia.)

Dzień św. Patry...
Dzień św. Patryka Dzień św. Patryka
Dzień św. Patry...
Dzień św. Patryka Dzień św. Patryka
Dzień św. Patry...
Dzień św. Patryka Dzień św. Patryka
Dzień św. Patry...
Dzień św. Patryka Dzień św. Patryka
Dzień św. Patry...
Dzień św. Patryka Dzień św. Patryka

EasyCookieInfo