#Świętokrzyskie nie hejtuje

„#Świętokrzyskie nie hejtuje” to kampania wojewody świętokrzyskiego. Akcja, w głównej mierze informacyjna i edukacyjna, skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych i ma zwiększyć świadomość społeczną groźnego zjawiska, jakim jest hejt.

„Słowna agresja, poniżanie, upokarzanie, szykanowanie, ośmieszanie, obraźliwe memy czy grafiki na dobre zadomowiły się w naszym życiu. Najwięcej jest ich na internetowych forach czy w mediach społecznościowych. Często dotyczą pojedynczych osób, a czasami całych grup społecznych, mniejszości narodowych, etnicznych czy religijnych. Hejt, z wybryków pojedynczych osób, zamienił się w falę nienawiści, która może dotknąć każdego”. (za: pik.kielce.pl)

Z hejtem możemy się zetknąć wszędzie, ale najczęściej w Internecie - w komentarzach pod artykułami, filmami, zdjęciami, postami, w serwisach z memami czy w grach promujących nienawiść. Ci, którzy je piszą myślą, że są anonimowi. Tak nie jest, ale od nas zależy, czy taka osoba poniesie konsekwencje swoich nienawistnych słów. Reagować powinny zarówno ofiary, jak i świadkowie hejtu. Szczególną rolę mają tu dorośli – nauczyciele i rodzice.

Słowa mogą ranić i mogą zostawić blizny – na ciele i duszy. Bądźmy wszyscy czujni i uważni.
Nie można być obojętnym, trzeba reagować.

Widzisz zło - reaguj!  Szanuj, nie hejtuj!

kliknij  - ZAPRASZAMY NA STRONĘ AKCJI