bird
sun
sp1


Sport - piłka ręczna

Dziecięca piłka ręczna!

Czytaj więcej...

ślubowanie klas pierwszych

-

Czytaj więcej...

Mikkołaj w szkole!

Odwiedził nas Mikołaj - zobacz!

Czytaj więcej...

Dwa ognie

:-D

Czytaj więcej

Kącik pedagoga...

Dziś 0

Wczoraj 62

W tyg. 241

W m-cu 126

All 206873

Currently are 46 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Do wakacji pozostało...

dni
h
min
s

#Świętokrzyskie nie hejtuje

„#Świętokrzyskie nie hejtuje” to kampania wojewody świętokrzyskiego. Akcja, w głównej mierze informacyjna i edukacyjna, skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych i ma zwiększyć świadomość społeczną groźnego zjawiska, jakim jest hejt.

„Słowna agresja, poniżanie, upokarzanie, szykanowanie, ośmieszanie, obraźliwe memy czy grafiki na dobre zadomowiły się w naszym życiu. Najwięcej jest ich na internetowych forach czy w mediach społecznościowych. Często dotyczą pojedynczych osób, a czasami całych grup społecznych, mniejszości narodowych, etnicznych czy religijnych. Hejt, z wybryków pojedynczych osób, zamienił się w falę nienawiści, która może dotknąć każdego”. (za: pik.kielce.pl)

Z hejtem możemy się zetknąć wszędzie, ale najczęściej w Internecie - w komentarzach pod artykułami, filmami, zdjęciami, postami, w serwisach z memami czy w grach promujących nienawiść. Ci, którzy je piszą myślą, że są anonimowi. Tak nie jest, ale od nas zależy, czy taka osoba poniesie konsekwencje swoich nienawistnych słów. Reagować powinny zarówno ofiary, jak i świadkowie hejtu. Szczególną rolę mają tu dorośli – nauczyciele i rodzice.

Słowa mogą ranić i mogą zostawić blizny – na ciele i duszy. Bądźmy wszyscy czujni i uważni.
Nie można być obojętnym, trzeba reagować.

Widzisz zło - reaguj!  Szanuj, nie hejtuj!

kliknij  - ZAPRASZAMY NA STRONĘ AKCJI 

 

                                                  

 

EasyCookieInfo