Wybieram "Jedynkę"! :)

Drodzy rodzice :) Jeśli jeszcze zastanawiacie się którą szkołę wybrać dla swojego "pierwszaka" - Zapraszamy do "jedynki"!

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pińczowie jest placówką, w której uczą się dzieci z klas 0-VIII. Uczniowie z klas 0-IV uczą się w budynku przy ulicy Szkolnej.

Szkoła posiada duże, jasne klasopracownie, dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne. W dwóch klasach są zainstalowane tablice interaktywne, które pomagają w uatrakcyjnianiu zajęć, a w pozostałych pracowniach komputery i rzutniki. Zajęcia komputerowe odbywają się w dwóch, dobrze wyposażonych w sprzęt komputerowy pracowniach. Zajęcia gimnastyczne i sportowe odbywają się na szkolnej hali i w sali gimnastycznej. Zajęcia to nie tylko przekazywanie wiedzy oraz miłe spędzanie czasu, ale przede wszystkim możliwość realizacji różnorodnych zadań, pomysłów i ogrom towarzyszących temu pozytywnych emocji. Umożliwiają przyswojenie gotowych już wiadomości, jak i również samodzielne ich poszukiwanie na drodze doświadczeń i eksperymentów. Dzieci chętnie korzystają ze świetlicy szkolnej, która pracuje w godzinach od 7.00-15.30. Mogą tu odrabiać lekcje, pobawić się w kącikach zainteresowań, pograć w gry komputerowe lub sportowe. W szkole funkcjonuje stołówka, gdzie można zjeść smaczny obiad z deserem i bez problemu dostać dokładkę. Uczniowie mają też możliwość pogłębiać swoje zainteresowania podczas zajęć dodatkowych lub uzupełniać braki na zajęciach terapeutycznych.

Szkoła usytuowana jest w spokojnym i bezpiecznym miejscu. Przy szkole rośnie stary sad, a wokół zabudowań szkolnych dużo drzew i zieleni dzięki czemu są tu organizowane zajęcia i zabawy na świeżym powietrzu. Tuż przy hali sportowej jest duże, trawiaste szkolne boisko na którym odbywają się lekcje w-f. W szkole jest planetarium,  co daje możliwość prowadzenia ciekawych zajęć oraz obserwacji nieba wieczorem.

Nasza szkoła tętni życiem. W szkole odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi: przedstawicielami różnych zawodów, podróżnikami…Również dzieci mogą zaprezentować swoje uzdolnienia podczas występów na apelach, festynach i imprezach okolicznościowych. Jako szkoła utrzymujemy stały kontakt z Domem Dziecka w Pacanowie, a nasza społeczność szkolna chętnie i hojnie wspiera tę placówkę . Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym (m.in. Policją, PSCK) i z przyjemnością uczestniczymy w oferowanych nam spotkaniach / warsztatach.  Chętnie bierzemy udział również w różnego rodzaju konkursach plastycznych i zajmujemy w nich naprawdę wysokie miejsca.

Zapraszamy na profil szkoły na FB, tam znajdziecie i zobaczycie dużo więcej fantastycznych zdjęć :)