bird
sun
sp1


Sport - piłka ręczna

Dziecięca piłka ręczna!

Czytaj więcej...

ślubowanie klas pierwszych

-

Czytaj więcej...

Mikkołaj w szkole!

Odwiedził nas Mikołaj - zobacz!

Czytaj więcej...

Dwa ognie

:-D

Czytaj więcej

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień :)

Święto miało początek w Stanach Zjednoczonych (1973r.) i było protestem przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem.

Jego idea wciąż jest aktualna i niezmienna: Bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar – mniej polityczny, a bardziej społeczny.

Jego cele są proste: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

Świętowanie tego dnia jest proste!

Nawet jeśli czasem masz z tym kłopot - tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

Wystarczy uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Słowa: „Dziękuję za to że jesteś…”, „Wszystkiego dobrego…” czy „Miłego dnia,” – to proste, znane wszystkim zwroty, dzięki którym możemy mieć pewność, że wywołają radość i uśmiech u innych.

Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

A zatem - do dzieła!

Uśmiechnij się do drugiego człowieka, powiedz miłe słowo najbliższym, prześlij ciepłe spojrzenie tym, co siedzą po drugiej stronie komputera, telefonu, czy tabletu.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką :)

Z ogromnym uśmiechem - życzę Wam Miłego dnia :*

 

 

 

EasyCookieInfo