Ostatnia lekcja w tym roku

Kochani Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice :)  Przeczytajcie do końca –  to zajmie tylko chwilę :)

Miało być nagranie, ale sprzęt nagrywający uznał, że już wystarczy tej zdalnej nauki i odmówił współpracy :D Może i dobrze – wszak dziś ostatni dzień roku szkolnego 2019/20.

Zatem – zakończmy ten rok najkrótszą „ostatnią lekcją” z kilku przedmiotów ;)

Historia – to pewne! Takiego roku szkolnego nigdy w historii nie było. Wy jesteście jego świadkami i po latach na pewno będziecie o nim opowiadać. Im dalej, tym częściej będziemy wspominać te lepsze rzeczy zapominając o trudnościach.

Informatyka – to było wyzwanie dla wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. Wielu rzeczy trzeba się było nauczyć, wiele zrozumieć, ogarnąć nową rzeczywistość. Kto wcześniej słyszał o jakichś platformach? ;) Teraz mamy to (prawie) w małym palcu ;) Z czasem szło nam coraz lepiej i jeśli – odpukać - będziemy musieli znów podjąć naukę w taki sposób, wiem, że będzie nam już znacznie łatwiej.  Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, jak poradziliście sobie w tej trudnej sytuacji. Tempo zmian było zawrotne, ale daliśmy radę!

Matematyka – patrząc na wyniki klas i całej szkoły, a szczególnie ilość wysokich średnich – 26 stypendiów motywacyjnych – widać, że dobrze wykorzystaliście czas zdalnej nauki :) Oby tak dalej! W przyszłym roku niech będzie jeszcze lepiej! Najlepszych z najlepszych możecie poznać w kolejnym artykule na stronie szkoły :) TUTAJ

BiologiaPamiętajcie! Wirus wciąż z nami jest i wciąż jest groźny! Pandemii jeszcze nie odwołano. Stare (żartobliwe) przysłowie „Częste mycie skraca życie” tym razem zmieniamy na „Częste mycie - chroni życie!” :)  Myjcie ręce uważnie i dokładnie. Dezynfekujcie je szczególnie po wizytach w miejscach, gdzie jest wielu ludzi, w miejscach publicznych ;) Unikajcie większych grup ludzi, a jeśli się nie da, zachowujcie dystans i noście maseczki nawet, jeśli będzie Was bardzo kusiło, żeby odpuścić. To naprawdę ważne!

Lekcja wychowawcza – zwracajcie uwagę na to, co się wokół dzieje, nie bądźcie obojętni. Bądźcie bezpieczni podczas wakacyjnych wypraw gdziekolwiek one będą – nad pińczowski zalew, czy w inne rejony Polski i świata. Pamiętajcie o sobie, swoich najbliższych i kolegach.  Jest prosta zasada – traktuj drugiego człowieka tak, jakbyś chciał, żeby on traktował Ciebie. Dbajcie o innych tak, jak o siebie. I zawsze starajcie się uśmiechać do innych - to daje pozytywną energię i gwarantuję, że inni też się do Was uśmiechną :D

I na koniec WF – to był prawdziwy maraton. Dziś wpadamy na metę – wszyscy – jedni z lepszym, inni z gorszym wynikiem, ale każdy z nas go ukończył i to najważniejsze. Po wakacjach – zasłużonych – zaczniemy nowy maraton. Trzeba się do niego dobrze przygotować :) Koniec siedzenia przed kompem, odpocznijcie od ekranów i ruszcie się! Ruch to zdrowie, a dobra kondycja będzie nam bardzo potrzebna :)

Jak będzie wyglądał nasz kolejny szkolny maraton? Tego jeszcze nie wiemy, ale mamy ogromną nadzieję, że we wrześniu wszyscy zdrowi i z wielką chęcią na wygraną, staniemy na starcie nowego roku. 

To już koniec ostatniej lekcji - Dziękujemy Wam wszystkim - Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom, że dotrwaliście do końca. Za cały rok, a szczególnie za wyrozumiałość i cierpliwość w czasie ostatnich 3 miesięcy. Nie było łatwo, ale daliśmy radę dzięki temu, że byliśmy razem i razem się staraliśmy przetrwać najtrudniejszy czas.

Dziękujemy i do zobaczenia po wakacjach :)

Dyrekcja Szkoły