Szkolne Derby Pińczowa

Mecz, który trwa 2,5 godziny, grany na pełnej intensywności na wysokim poziomie technicznym, z wynikiem " na styku" oraz w pełnym szacunku do zasad i przeciwnika. Możliwe???

Czapki, kapelusze i inne nakrycia z głów należą się uczniom/zawodnikom naszej szkoły oraz sąsiadom zza miedzy czyli SP2 Pińczów.   Ale po kolei. Do gminnego turnieju Dwa Ognie rocznik 2007 i młodsi zgłosiły się tylko dwie drużyny: SP1 Pińczów oraz SP2 Pińczów.  Ustalono, że mecz rozegrany zostanie do 3 wygranych setów. Każdy set grano do 11 punktów ( ostatni set - tie break rozgrywano do 8 punktów). Po trwającym 2,5 godzinnym meczu zwyciężyła drużyna SP2 Pińczów. O tym jak niezwykle wyrównany, zacięty i emocjonujący  był to mecz,  świadczą wyniki w poszczególnych setach: SP1- SP2 2:3 ( 11:8), (10:11), (10:11), (11:10), (7:8). O ten jeden punkt zawodnicy SP2 okazali się lepsi. Na uznanie i wielki szacunek zasługują wszyscy zawodnicy. Ich postawa, zaangażowanie, poziom techniczny a przede wszystkim Fair Play ( zawodnicy niejednokrotnie zanim sędzia uznał punkt, sami zgłaszali, że zostali trafieni piłką. Czy dorośli rywalizujący ze sobą zdobyliby się na to samo?....).  W uznaniu za wysiłek i postawę wszyscy zawodnicy zostali udekorowani medalami Fair Play.  Najmłodsi uczestnicy z grupy chłopców i dziewczynek zostali obdarowani okazjonalnymi pucharami. Nie zabrakło oczywiście pucharów dla zwycięzców i drużyny pokonanej. Nagrody wręczał dyrektor Zespołu Szkół nr1 w Pińczowie Pan Paweł Rutkowski. Wspólnie pokazaliśmy, że sport potrafi łączyć i integrować. Wspaniała, przyjacielska atmosfera w tak zaciętej rywalizacji to nośnik bardzo pożytecznych wartości , które kształtują w młodych ludziach ich osobowość i charakter. Był ogień !!! Organizatorem turnieju był Gminny Szkolny Związek Sportowy.