BohaterOn - włącz historię

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie wzięła udział w akcji pisania kartek „BohaterON”- włącz historię. To ogólnopolska kampania trwająca od 1 do 31 października, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Akcja polegała na zapoznaniu się z materiałami przesłanymi do szkoły przez organizatora, przeprowadzeniu lekcji z wykorzystaniem tych scenariuszy. Uczniowie poznali biogramy żyjących Powstańców i ich wspomnienia z obrony stolicy i walki z okupantem.

Akcja zakończyła się napisaniem pocztówek i listów do żyjących Powstańców Warszawskich, w których uczniowie wyrazili swój hołd bohaterom oraz podziękowali, że dzięki Nim mogą żyć, uczyć się języka ojczystego i religii, bawić się i rozwijać w wolnej Polsce. Zarówno pocztówki, jak i listy zostały wysłane na adres fundacji:  Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria, które przekażą je honorowym odbiorcom. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tej jakże szlachetnej akcji, wykazali ogromne zaangażowanie, niektórzy wykonali samodzielnie po kilka kartek.